ПАТ «Центренерго» 18 квітня за результатами тендеру замовило ТОВ «Техносервіс Промгруп» вапна на 2,12 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».До листопада на Вуглегірську, Зміївську і Трипільську ТЕС поставлять 759 т негашеного грудкового будівельного вапна І ґатунку ВП-К-А-1-гр фракцією до 30 мм без добавок виробництва КП «Лисичанський завод залізобетонних виробів» за ДСТУ Б.В.2.7-90:2011 по 3 349 грн./т. Гарантійний строк на товар 2019 року виготовлення становить місяць.

На сайті переможця таке грудкове вапно коштує на 7% дорожче – по 3 600 грн./т. Однак днями ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» замовило ТОВ «Торговий дім «Еко-Сервіс» таке вапно, але вже подрібнене на 12% дешевше – по 3 тис грн./т. У березні ПрАТ «Черкаське хімволокно» купило подрібнене вапно на 6% дешевше – по 3 156 грн./т.

Переможна пропозиція виявилась на 4% нижчою від очікуваної вартості закупівлі.

Засновником харківської «Техносервіс Промгруп» є Сергій Нестеренко з Пісочина під Харковом, а підписантом – Юлія Волкова. Нестеренко також володіє ТОВ «Укрвод-Спецочистка». У 2014 і 2015 роках відповідно він висувавсявід Радикальної партії Олега Ляшка в народні депутати України та в депутати Харківської обласної ради.

До 2016 року переможець фігурував у кримінальній справі разом із ТОВ «Уника-Буд» і ТОВ «ТВО «Східбуд»: поліція підозрювала, що через останні два виводилися бюджетні кошти. Крім того, «Техносервіс Промгруп» у 2016 році згадувалась у кримінальній справі проти ПАТ «Харківська ТЕЦ-5» щодо можливого ухилення від сплати податків.

Єдиним конкурентом було ТОВ «Галтехнопарк», причому ніхто не знижував ціну під час аукціону. Засновниками суперника з Івано-Франківщини на чолі з Андрієм Калініним є кіпрська компанія «Віаленто Холдінгз Лімітед» і ТОВ «Стриганецький кар’єр», яке контролюється тим же офшором. Кінцевими бенефіціарами «Галтехнопарку» є киянин Марко Бачмага та Ілля Марчевський з Ізраїлю. Останній заснував ТОВ «Сі Буд Сістем», яке було субпідрядником компанії «С.І. Груп Консорт ЛТД» (Ізраїль), котра 2011-2013 роках виграла тендерів на вивезення відходів з полігону у Калуському районі на 871,85 млн грн. За даними ЗМІ, замість небезпечних відходів ГХБ фірма вивозила звичайну землю, вартість робіт складала $4тис/т. Полігон під Калушем так і не було очищено.

Колишній директор «Галтехнопарку» Володимир Магаль у 2012 році був включений до парламентського виборчого списку «УДАРу», а в 2015 році став депутатом Івано-Франківської облради від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

За даними «Бізнес.Цензору», держкомпанію «Центренерго» контролює перший заступник голови фракції «БПП» та бізнес-партнер президента Петра Порошенка – Ігор Кононенко.

По материалам:  nashigroshi.org