На Офіційному сайт Національної поліції повідомили про затримання на хабарі головного інспектора Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області.

Ліквідоване ДАБІ продовжує збирати корупційні врожаї під час карантину

«13 квітня, оперативники управління стратегічних розслідувань в місті Києві Нацполіції, слідчі слідчого управління столичної поліції за процесуального керівництва прокуратури міста Києва затримали службовця ДАБІ під час одержання неправомірної вигоди. За неправомірну винагороду у вигляді талонів на 2500 літрів скрапленого газу головний інспектор відділу пообіцяв не притягувати суб’єкта господарювання до відповідальності за порушення умов містобудування, а саме – не застосовувати стягнення у вигляді 1,5 млн грн штрафу» – йдеться в повідомленні.

Ліквідоване ДАБІ продовжує збирати корупційні врожаї під час карантину

ФОТО: прес-служба прокуратури міста Києва та НПУ

Вартість сумлінного виконання своїх обов’язків для цього інспектора склала не більше тисячі доларів США.

За даними нашого джерела, мова йде про головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області Плюща Олександра Станіславовича. Тим більше, що та ж сама модель авто, яка є на фото прес-служби Нацполіції та прокуратури, співпадає з даними декларації цього інспектора.

Ну а якщо згадати, що хабар давали не грошима, а саме талонами на скраплений газ, то ось знайшлось й направлення на перевірку будівництва автомобільного газозаправного пункту.

Ліквідоване ДАБІ продовжує збирати корупційні врожаї під час карантину

При цьому ініціатором перевірки був виконавчий комітет Броварської міської ради. Але що таке інтереси місцевої громади проти власного благополуччя інспектора ДАБІ? Наприклад, для цієї газової заправки це сума менше одноденної виручки. Скільки таких перевірок, які закінчуються взаємною вигодою для порушника та інспектора, кожного дня закривають в Україні?..

Навряд чи це єдиний хибний крок посадовця, на який його штовхнула криза карантину. Якщо проаналізвати його декларації, то останні два роки роки для цього інспектора буди дуже плідними. На рядовій посаді простого інспектора він зміг на скромну заробітню платню придбати квартиру та земельну ділянку, та прирости родинним автопарком. Як то кажуть: «Курочка по зернятку клює».

Ліквідоване ДАБІ продовжує збирати корупційні врожаї під час карантину
Ліквідоване ДАБІ продовжує збирати корупційні врожаї під час карантину

Звісно, що його керівники не могли не помічати «пустих» перевірок. Адже, як казав на нарадах одіозний екс-керівник ДАБІ Олексій Кудрявцев (який до речі також очолював цю обласну інспекцію): «Перевірка має принести або показник або результат». Гадаємо, різницю в термінології можна не пояснювати. В цьому випадку це саме мав би бути «результат» в тіньову скарбничку Інспекції.

Саме за Кудрявцева з ДАБІ за шість років зникли службові машини для інспекцій та забезпечення паливом. Ця важка бухгалтерія відволікала від підрахунку прибутків від Дозвільного департаменту. Народилася проста схема корупційної ієрархії, коли інспекторський склад отримав право «годуватися» з усіх невеличких об’єктів в обмін на беззаперечне виконання вказівок з центрального апарату щодо введення в експлуатацію крупних об’єктів будівництва, або взагалі не проведення перевірок у «політично доцільних» випадках.

Ми не виправдовуємо, звісно, таку поведінку Олександра Плюща, але хочемо зауважити, що він не вершина, та навіть не середня ланка корупційної піраміди, а одна з невеличких цеглин її фундаменту. Частина роками працюючої системи, яку аж ніяк не подолати «на папері», перейменовуючи органи або навіть розділяючи повноваження.

Реформування дозвільної системи в будівництві – марна справа, якщо не буде забезпечений механізм додержання нових норм та правил. Уся суворість містобудівних норм в Україні компенсується можливістю їх недодержання та уникнення покарання.

Ну й ще вишенька на торті: вгадайте, хто безпосередній керівник затриманого інспектора?

А його начальником до останнього був той самий Тищенко Вадим Костянтинович, яким Кучер та Сергієнко «підсилили» організовану групу в центральному апараті ДАБІ. Його зараз переведено на посаду до Департаменту дозвільних процедур для втілення в життя схеми «5 доларів за квадратний метр».

Як відомо зі ЗМІ, Сергій Кучер, колишній топ-чиновник ДАБІ часів Януковича та автор схеми «5 доларів за метр», повернув собі керівництво над інспекцією, що нібито ліквідується. А в динозаврів як відомо, апетит керує розумом, тому по усім ланкам увімкнений турборежим цього корупційного «пилососу». За кожний документ, за кожну перевірку має щось надходити до тіньової скарбнички, адже час спливає, та невідомо скільки ще протримається міф про ліквідацію ДАБІ.

На цьому фоні, відеозвернення голови ДАБІ Юрія Васильченка з приводу можливих провокацій все більше виглядає потішною ілюстрацією до вислову «На злодієві й шапка горить».

«ДАБІ вже готова до ліквідації, і навіть не намагайтесь впливати на цей процес, а краще вчіться працювати чесно» – Ми бачимо, до чого вона готова насправді, та чому треба вчитися…

По материалам: enovosty.com