Як контроль над заплавою отримало ВАТ «Голуба нива»

Наприкінці каденції у 2010 році депутати міської ради своїм рішенням змінюють цільове призначення і земля віддається під індивідуальну садибну забудову.
Міський голова Володимир Гройсман міг би ветувати це рішення ради, але він своїм правом зберегти водний ресурс держави та унеможливити дії, що суперечать закону та інтересам громади, не захотів.
Рішення підписав саме Гройсман.
7. Надавати земельні ділянки у заплавах річок під будь-яке будівництво (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд), а також для садівництва та городництва
Водокористувачі та землекористувачі, землі яких знаходяться в басейні річок, забезпечують здійснення комплексних заходів щодо збереження водності річок та охорони їх від забруднення і засмічення.
У 2011 році виконком, який очолює міський голова, надав дозвіл на укріплення берегів річки.
Зрозуміло, що заплаву готували до забудови, а не піклувалися про розведення риби.
Саме цього року рада відголосувала за межі та площу земельних ділянок, які виділялися під забудову.

Проект землеустрою подали Басейновому управлінню водних ресурсів річки Південний Буг.
Басейнове управління відмовило у погодженні, аргументуючи порушенням цілої низки статей Водного кодексу.
Але протест з боку управління Держагенції водних ресурсів не зупинив місцеву владу, вона подала до суду і суд Вінниці визнав відмову органу Держагенції протиправною. І в наступні роки понад 100 земельних ділянок роздали в приватну власність саме у заплаві.
Ігор Ткачук є депутатом Вінницької міської ради від «Солідарності».
Нещодавно політик очолив Одеський морський порт, тому сподіватися на те, що він буде як слід відвідувати сесійні засідання ради та комісії не доводиться. До того входив у топ-менеджмент «Укрпошти».

У декларації є інформація, що Ткачук вніс чималі кошти — понад мільйон — до статутного фонду якогось підприємства.
Ткачук так і не став нардепом, але будучи депутатом міськради міг сприяти тому, щоб у «Голубої ниви» все склалося якнайкраще.
Землю ділянками площею десь по 10 соток оформлюють на родичів, знайомих або взагалі на підставних осіб.
Потім ці ділянки акумулюються в руках кінцевого власника. Так було під Києвом з Біличанським лісом.

Вона йшла до парламенту, на відміну від чоловіка, за мажоритарною системою і у Вінниці посіла на 11 окрузі 3 місце.
Працювала, як бачимо, в тому самому товаристві, що й Ткачук — ТОВ «АЯГіК». Зараз вона є депутатом від «Солідарності» у Вінницькій обласній раді.
На парламентських виборах у 2012 спостерігачем дружини Ткачука був Павло Барчишен.
Він опинився з-поміж тих щасливців, кому пощастило мати ділянку у цій місцині.
Ще кілька спостерігачів Станіславенко — Федір Луценко та Вікторія Гандзій — теж мають ділянки.
Політика для Ткачуків стала родинною справою.

Костюк не єдина помічниця Ткачука, кому пощастило. Аналогічно, ділянки мають помічниці нардепа: Юлія Волощук (керівник «Голубої Ниви»), Ольга Власенко та Надія Вовк.
З-поміж щасливців є й Павло Солових. Він теж офіційно був помічником у нардепа Геннадія Ткачука.
До речі, дружина Ігоря Ткачука змінила місце роботи. Якщо до того, як брат Ткачука Геннадій став нардепом, вона була економістом у місцевому товаристві, яке сама ж заснувала, то як тільки Ткачук став нардепом Людмила Станіславенко пішла в помічники до дівера-нардепа.
Працівника приймальні молодіжного крила «УДАР» Вадима Вічковського теж не обділили. Він теж став власником ділянки.

До слова, департамент у той час очолював дехто Сергій Геннадійович Ткачук, з високою ймовірністю, син нардепа Ткачука.
Так співзасновнику компанії «Прайд-Захист Плюс» Олегу Красних теж пощастило з реалізацією права на безкоштовну ділянку у мальовничому місці.
За збігом обставин, Красних заснував цю компанію разом із Сергієм Геннадійовичем Ткачуком (повний тезка сина нардепа Геннадія Ткачука — Сергія).
Таким чином схема за даними, які відомі станом на зараз, вимальовується ось така:

Вінницької міської ради


Вінницької міської ради

Вінницької міської ради
Він теж має ділянку у цьому мальовничому місці. За дивним збігом обставин, ділянки також має Олександр Вячеславович Легеза та Євгенія Дмитрівна Легеза. Всі три ділянки тезок-Легез, які можуть бути родичами, розміщені по сусідству. Ще одним Легезою-щасливцем у цій схемі із землею є Вячеслав Легеза, ймовірно, батько депутата міськради.
династією — Ткачуків
Олександр Молдаван має ділянку. Його повний тезка значиться членом ОВК на Вінниччині у 2012 році від «Молодь до влади».
Так Олег Фімін став власником ділянки разом із Катериною та Іллею Олеговичами Фіміними. Ймовірно, це представники однієї родини й діти Олега Фіміна.
Пошук видає, що у Вінниці Олег Фімін — бізнесмен — будує котеджі виключно в м. Вінниця.
Якщо це так, то заплава річки Вишня, яку віддала місцева влада розчерком пера Гройсмана, — це саме те, що треба для реалізації плану котеджної забудови в межах міста Вінниця.
ксерокопією свого паспорту та ідентифікаційного коду
Так було у схемі з дерибаном так званого Бучанського Межигір’я під Києвом, коли кінцевим власником після такої схеми став дід екс-нардепа-комуніста Ігоря Калєтніка.
Йому заледве виповнилося 20 років. В Інтернеті є його резюме. Хлопець шукає роботу від 3 тисяч гривень.

Рух ЧЕСНО додзвонився до Сергія Дарнопука за телефоном у резюме. Чоловік підтвердив наявність у нього родички Ольги, але на запитання про ділянку відповідав дуже непевно і сказав, що нічого не знає і не скаже:

Аналогічно земля є у Людмили Теледіді, яка свого часу, як і Ольга Дарнопук, зверталася за допомогою й отримала її від місцевої влади.
Сергій Дарнопук не єдиний молодий хлопець, якому пощастило в житті стати власником земельної ділянки. Землю на заплаві має і повний тезка молодого спортсмена-вінниччанина Тимура Путкарадзе.


Як виявилося, у 2014 році міліція переконувала, що землю за рішенням міськради видали там, де вже нібито були розташовані будівлі майбутніх власників ділянок.
Тобто, за версією правоохоронців, всі згадані помічники Ткачука прийшли з Верховної Ради на заплаву і звели споруди і саме тому вони, як і інші наближені до влади чи підставні, стали щасливими власниками землі.
Прокурор Людмила Карманчук повідомила ЧЕСНО:

Що стосується Ігоря Ткачука, то він залишається депутатом Вінницької міськради, потрапив до списку прогульників, згідно з моніторингом ЧЕСНО, і отримав нову керівну посаду в Одеському порті.
По материалам: сhesno.org