Днями популярне видання «Вести» опублікувало журналістське розслідування, одним з головних героїв якого став Максим Міняйло – директор філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця». Як стверджують журналісти, перед відходом з поста глави залізничного монополіста, Євген Кравцов продовжив Міняйлу контракт і тепер той нібито має намір зайняти звільнене крісло головної людини «Укрзалізниці». У матеріалі наголошується, що саме цей чиновник може бути причетний до багатьох найбільш значущих незаконних схем на залізниці.

Максим Борисович Міняйло народився 5 квітня 1981 року в Ульянівці Кіровоградської області. У Кропивницькому (Кіровограді) проживає його батько Борис Гнатович Міняйло, 1954 р. До 30.06.2017  член правління ВАТ «Кіровоградгаз». Працював на команду Ігоря Вороніна та Дмитра Фірташа.

Майбутній чиновник «Укрзализниці» не захотів залишатися в рідному Кіровограді, і в молоді роки переїхав на роботу в Одесу, у господарську службу Одеської залізниці.

Тут він одружився на Ірині, випускниці Одеського державного аграрного університету. Сім’янином Максим Борисович виявився зразковим: у подружжя народилося троє дітей. Старший син Данило з 1 вересня 2019 року  студент Київського політехнічного інституту імені Сікорського (за спеціальністю «інформатика і обчислювальна техніка»).

На початку 2000-х співробітник Одеської залізниці Максим Міняйло почав швидко просуватися по службі. У чиновника зав’язалися близькі стосунки з Олександром Пресманом (кумом відомого Антімоса Кухілаві) і Вахтангом Убірією (в деяких колах більш відомий як «Ваха»), а також з заступником мера Одеси Едуардом Гурвіцем, засновником «Експрес-банку», який в ті роки брав активну участь у комерційній діяльності «Укрзалізниці».

У 2005-му Пресман був призначений помічником Міністра транспорту та зв’язку України Євгена Червоненка, а Міняйло піднявся на новий щабель своєї кар’єри. На момент, коли його начальник у листопаді 2012 року обрався народним депутатом України VII скликання по округу №139 від «Партії регіонів», Максим Міняйло вже обіймав відповідальну посаду в фінансовому управлінні Одеської залізниці.

На цьому етапі починається політична кар’єра одеського залізничника: Пресман бере його на роботу у Верховну Раду  помічником депутата на платній основі.

Крім своїх людей на залізниці, у одеського депутата був унікальний козир  Діна Пімахова, яка працювала першим заступником голови Державної міграційної служби, а у 2014 році була директором Департаменту паспортної роботи та громадянства ДМСУ. Її чоловік Руслан Пімахов, як і Міняйло, значився помічником Пресмана на платній основі.

Скандал з викриттям і затриманням Пимаховой став одним з найбільш резонансних справ НАБУ. За даними слідства, в червні 2017 року підозрювана запропонувала організувати оформлення виду на проживання в Україні громадянина В’єтнаму на один рік з можливістю продовження строку до трьох років. За надання такої послуги вона вимагала і, як наслідок, отримала хабар у розмірі 1800 дол.

Крім того, як встановило слідство, в серпні 2017 року перший заступник голови ДМСУ запропонувала організувати придбання громадянином Ірану громадянства України за нібито територіальним походженням, яке повинно підтверджуватися завідомо неправдивими офіційними документами. Це дало б можливість іноземному громадянину отримати паспорт громадянина України та паспорт для виїзду за кордон. У цьому разі посадова особа за забезпечення процесу оформлення та видачі документів просила неправомірну вигоду в розмірі 30 тис. дол.

Саме Пімахова напоумила Міняйло обзавестися запасним молдавським паспортом, коли проти нього порушили кримінальну справу про зловживання службовим становищем: за будівництво на гроші «Укрзалізниці», силами робочих Департаменту будівель і споруд Одеської залізниці, який він очолював у 2015-2016 рр, бази відпочинку у Кароліно-Бугазі, на ділянці, отриманому його батьком. В результаті, з’їздивши за останнім дорученням Пресмана до Лондона і Барселони, Міняйло більше офіційно не залишав країну.

До речі, вони з Пімаховою пішли на підвищення по службі майже одночасно — в 2017 році. Новий етап в його кар’єрі стався через кілька місяців після того, як крісло члена правління «Укрзалізниці» у червні 2016 року зайняв нині звільнений фінансовий директор компанії Олександр Бужор, який має близький зв’язок з Михайлом Добкіним та Геннадієм Кернесом. Він прославився тим, що НАПК направило на нього в суд в загальній складності 36 протоколів про приховування майна.

Примітно, що Міняйло не вносить у декларацію нічого, крім зарплати, машини і квартири в Одеській області площею 57 м. кв. Він не враховує набуті навесні 2019 року недалеко від нинішнього місця роботи на Тверській, 5 в Києві квартиру в новобудові, фірми дружини в Одесі та околицях Кропивницького та інше рухоме і нерухоме майно.

В свій час «Цензор» склав схему корупційних ризиків у системі «Укрзалізниці» і відніс Міняйла до «квоти» Бужора. Це схоже на правду, враховуючи, що Бужор, як і батько Міняйла, довгий час працював у газовій галузі, а в останні чотири роки перед переходом на залізницю був заступником директора по економіці і фінансам «Харківтрансгазу».

Втім, домовитися з Бужором міг і Пресман, який складається з Геннадієм Кернесом у довірчих відносинах. Саме він умовив мера Харкова увійти на парламентських виборах у проект «Довіряй справах» мера Одеси Геннадія Труханова і навіть очолити цю партію, яка потім розчинилася в «ОппоБлоці». Вплив Пресмана не варто недооцінювати. Не дарма ж кажуть, що його роль у справі Пімахової є ключовою: вона хоч і носить електронний браслет на нозі, але перебуває на волі і все ще контролює павутину мігрантів.

Виявлення службами контролю контрабанди в міжнародних пасажирських потягах фіксується регулярно. Основні підприємства, через які проводяться незаконні переміщення товарів за кордон — вагонне депо Одеса та вагонна дільниця Київ-Пасажирський. Поїзди цих підприємств Міняйло контролює максимально. Тільки за останній місяць було 6 випадків виявлення контрабанди в поїздах київського формування, в останньому з яких знайшли 22 українських закордонного паспорти, 300 одиниць біжутерії та 500 монет.

Про те, що періодично таємно перевозиться в пасажирських вагонах поїздів, могли б розповісти провідники цих складів. Також варто поставити питання про приблизний оборот даного бізнесу за рік. Але для цього антикоррупціонерам слід серйозно зайнятися розслідуванням справи і задати відповідні питання компетентним людям.

По материалам: comments.ua