Мер Обухова Олександр Левченко на прізвисько Лом, ставленик від «Партії регіонів» у 2012 році, далі керує містом, що є вотчиною Президента.Прийшов до влади після загадкової загибелі свого попередника під колесами КАМАЗу. Його обранню активно сприяв тодішній голова Київської обласної адміністрації, регіонал Анатолій Присяжнюк. Після обрання, Левченка представляв громаді тоді чинний прем’єр Микола Азаров. Нині його активно підтримує «Блок Петра Порошенка», зокрема, вже одіозний соратник Президента Ігор Кононенко, який вибрав для своєї діяльності 94 округ на Обухівщині, пише Антикор.

А Левченко не просто ставленик «регіоналів» він сам регіонал, що був дотичний до втікача Януковича. Нагадаємо Левченко – помічник народного депутата V скликання Геллера Євгена Борисовича (фракція «Партія регіонів»), а Євген Борисович був дуже близьким до команди «младо-реформаторів» та самого двічі легітимного. Помічник народного депутата VI скликання — Сандлера Дмитра Михайловича (фракція «Партія регіонів), який нагадаємо — 10 серпня 2012 року у другому читанні проголосував за Закон України «Про засади державної мовної політики», який суперечить Конституції України, не має фінансово-економічного обґрунтування і спрямований на знищення української мови.

У жовтні 2010 року Олександр Левченко був обраний депутатом Київської обласної ради VI скликання. Член «Партії регіонів».

А тепер від вибрав нового, вигідного патрона та команду сильних і успішних реформаторів. Куратори нові, а схеми старі. Все в місті працює за старими схемами Партії Регіонів – підкуп, шантаж, відкати, репресії та перешкоджання будь якій діяльності, що йде в розріз партії. Нова влада спирається на старі штики, бо є за що «взяти» та «закрити» тих кого б потрібно було б люструвати. Це те саме, аби комуністи очолювали міста в Литві чи Латвії, після розпаду Союзу.

Корупційну схему від районного рівня до верхівки, у особі найвищих посадовців, вже ніхто навіть не приховує, а більш того – «нарізаються» задачі, для використання адміністративного ресурсу.

Не секрет, що корупція зазвичай працює за принципом піраміди. Знизу передають на гору, залишаючи собі частку. У владних структурах фундаментом цієї піраміди є районне і міське керівництво. На його плечах тримається збагачення посадовців загальноукраїнського масштабу. Воно є гарантом окупності депутатських мандатів та урядових портфелів.

Бо корупціонер влаштовує тих, хто його контролює – так навіть звернення лідера «Народного контролю», секретаря Антикорупційного комітету ВРУ Дмитра Добродомова до ГПУ проти Олександра Левченка не створило для нього великих проблем. Кримінальне провадження щодо підозр в оборудках з бюджетними коштами було відкрито швидко і так само швидко закрите. Команда зверху?

Обухів — типове для України місто, з типовими схемами відмивання коштів, з типовим мером. Лом, разом з дружиною, лише за офіційними даними, що вказані у його декларації за 2017 рік, має у власності майже 60 тисяч квадратних метрів землі в Обухівському районі. Нагадаю – це Київська область, де земля найдорожча в Україні. Має також кілька гаражів площею у 75 квадратних метрів, будинок на понад 230 метрів квадратних. Торік мер Левченко придбав позашляховик за 560 тисяч гривень. Може собі дозволити адже він володіє третиною капіталу у ТОВ «Обухівський вентиляційний завод». Він в сліпому трасті? Ні. Плюс пенсії накапало за рік 113 тисяч.

Статки Левченко ростуть і такими темпами, що приховувати стає дедалі важче. Тож довелося 2017 року задекларувати на 220 тисяч гривень більше ніж за рік до цього. Втім нікому в Україні не потрібно пояснювати, що декларація посадовця – лише вершина айсбергу його статків. І чим вона більша – тим масивніша підводна частина.

Нагадаємо що мер отримує чи не найбільшу зарплату серед мерів України , більше ніж 200 000 грн на місяць і це відкрита інформація.

Звідки гроші?

Коли у мера міста є інтереси у доволі потужному підприємстві, яке до того ж знаходиться на території цього міста – це значно спрощує пошук відповіді звідки у посадовця гроші.

Конфлікт інтересів очевидний, втім Левченко живе з цим конфліктом вже другий термін свого «мерства». І жодного разу це не зацікавило жодну структуру, яка має перевіряти такі факти, ані прокуратура, ані різні відділи боротьби з корупцією СБУ не наважилися принаймні поцікавитися чи зручно ЛОМу сидіти на кількох стільцях одночасно. Очевидно знають, що зручно. І правоохоронцям так теж зручно, бо мер ділиться. Втім не вентиляційними системами єдиними багатіє Левченко.

Минулого року Обухівському благоустрою було виділено 8 мільйонів гривень на косіння трави, в Німеччині на ці гроші можна побудувати маленьку електростанцію. Для порівняння у Києві за ці гроші можна скосити та вивезти траву з площі у понад 10 квадратних кілометрів. Це столична ціна і у Обухові вона значно нижча навіть у приватних організацій. Втім комунальні служби за дешево не працюють!!! Комунальники й гадки не мають які їм виділяють кошти. Якщо врахувати що уся територія Обухова трохи більша 20 квадратних кілометрів і косити там треба максимум третину – маємо більш ніж мільйон гривень на викос одного квадратного кілометра. Якби українські заробітчани за кордоном почули б про такі заробітки в Обухові – негайно повернулись би і вишикувалися б у чергу перед Обухівським благоустроєм. Втім такої черги немає, бо ніхто цих грошей простим людям не платить. Адже у мера є свої 60 гектарів елітної землі під Києвом, які теж треба косити, або обробляти. А ще є заступники, адміністрація, рада, на гору щось передати треба. Так гроші і розходяться.

Ще одна схема стара, як вітчизняні міські адміністрації – дороги. І мова не про банальні крадіжки на ремонті чи будівництві. Є ще варіант – звуження. Кожну нову дорогу роблять трішечки вужчою за попередню. На сантиметр-два. В Обухові і районі так нещодавно і зробили. Ноу-хау, що було придумано за регіоналів, дорога вужча – залишок в кишеню. Дороги новенькі але вузенькі. Економія, яка перетвориться на статок чиновника невелика – близько півтори тисячі гривень на кілометрі. Але якщо додати відсутність одного з передбачених планом шарів дороги, додати закопані у ями гроші – за рік вийде на позашляховик для Лома-мера у понад пів-мільйона гривень.

Відкати за підряд на ремонт нерухомості та її будівництво. В Обухові ці суми становлять 30% від кошторисної вартості. Про це купа інформації у відкритих джерелах. Розгромні статті активістів – але новостворені антикорупційні структури не звертають на це увагу. Бо … Згадайте про Добродомова.

Соцмережі просто рясніють повідомленнями про третинний відкат, неодноразово люди звертались до правоохоронців. Втім стражі правопорядку про мера Обухова й чути не хочуть. Вони скоріше будуть «кошмарити» тих, хто з мером не ділиться та хоче працювати в рамках чинного, українського законодавства.

Впевнитись у жадібності Лома мали нагоду будівельники, які спробували отримати підряд на полагодження даху житлового будинку. Компанія розробила кошторис у 600 тисяч гривень. Документи направили у мерію. Звідти отримали умову – підряд ваш, якщо кошторис буде не 600 тисяч, а 900 тисяч гривень. 300 тисяч попросили занести меру. Такі випадки загальновідомі як для жителів Обухова так і для компаній, що намагаються робити бізнес у цьому місті.
Ледь не сплутала всі схеми обухівської влади система державних закупівель ProZorro. Втім знайшли вихід. У тендері беруть участь кілька компаній з одним кінцевим бенефіціаром, якого вирахувати проблематично. Втім фактом лишається те, що виконують підряди, отримані різними компаніями, одні й ті самі люди. У сфері будівництва та ремонту нерухомості Обухова це громадяни Вірменії, а їхній керівник – людина наближена до Левченка.

Також добре бути мером міста коли твій друг, секретар Обухівської міської ради, Сергій Клочко, є співвласником приватної компанії, яка займається розробкою кошторисної документації. Так простіше і надійніше закладати свої 30% відкату, не переймаючись, що хтось кине, віддавати підряди в одні руки оздобивши їх правильними документами, будувати вузенькі дороги, які протримаються сезон, робити ямкові ремонти. Кошторисна документація для мера Левченка – це запорука власного фінансового успіху.

Міський обухівський фонтан. Звели його за 12 мільйонів гривень. За документами усе ідеально. Клочко й цього разу не підвів Лома. Втім навіть побіжний погляд будівельника підказує, що ціна завищена. Максимальна вартість таких робіт вдвічі нижча. І виконали б їх найкращі фахівці за 600 тисяч гривень. Втім їх не допустили до тендера.

3D-плитка. Обухівський тренд. Її зараз стелють по всьому місту. Виробляють її тут же – в Обухові. Втім цього разу до справи підійшли обережно. Місто закуповує її за ціною, яка нічим не відрізняється від вартості у київських будівельних маркетах. Але у Київ цю плитку ще потрібно довезти. Тож різниця за логістику знову ж таки осідає у кишенях Обухівської влади, і у першу чергу мера Левченка. За документами, виходить що плитка поїхала на склад у Київ, а звідти повернулась в Обухів.

Усі наведені вище схеми класичні для України і для Обухова зокрема. Вони працюють вже з добрий десяток років. Адже їхні виконавці родом з тих часів. Схеми, що будувала команда Януковича продовжують жити далі, бо навіщо будувати нову країну в якій не будуть жити твої внуки.

Українська влада все жвавіше декларує боротьбу з корупцією. В останні роки це тренд, без якого неможливо собі уявити жодну передвиборну програму, жоден виступ політика або чиновника. Якщо у промові посадовця немає хоча б одного речення про те, що в України лише два вороги – це Путін і корупція – текст вважається, як мінімум неповноцінним, а в окремих випадках зрадницьким. Поки одні говорять, хлопці, що вірять в нову країну проливають свою кров та гинуть на сході.

Тим часом самі корупціонери нічого нового не вигадують і крадуть за вже усталеними схемами. Можливо тому що вся їхня енергія і креатив йдуть саме на боротьбу з корупцією і на оновлення механізмів хабарництва та відмивання грошей сил не лишається. Президент та команда говорять про загрозу реваншу регіоналів, але реваншу не буде. Регіонали і так при владі, просто озирніться, можливо ваш мер це дітище регіоналів як і товариш Олександр Левченко. Чому товариш? Тому, що з 1980 по 1984 рік – товариш Левченко був завідувачем відділу комсомольських організацій в Обухівському райкомі ВЛКСМ, а це посада яка курувалась і квотувалась КДБ, а архіви поки що в Москві, але це зовсім інша історія.

по материалам:   skelet-info.org