Сільський голова Софіївської Борщагівки Олесь Кудрик незабаром покине свою посаду після місцевих виборів, в цьому районі створять новий ОТГ, де зміниться адміністративний центр.

Про це йдеться в матеріалі «Апострофа»: Кінець барона Софіївської Борщагівки: чому Кудрик втратить свою вотчину.

Журналісти зазначають, що Кудрик погодився на реформу ОТГ в надії, що для нього збережуть місце в адміністрації, проте такої ймовірності практично немає.

«Влада бачить місцеві вибори і децентралізацію як потужний інструмент для зміни регіональних еліт, які загрузли в корупції, і які необхідно «вирвати з корінням», щоб завершити перезавантаження системи … Глава Софіївської Борщагівки тому яскравий приклад», — йдеться в матеріалі.

У виданні пишуть, що з 2006 року Кудрик працював заступником сільського голови Софіївської Борщагівки Сергія Кременця і вважався «впливовою персоною». У 2010 році на місцевих виборах сільським головою став Юрій Денисенко, але в 2011 році Кудрик організував рейдерське захоплення сільради, який очолив Василь Перегинець. Новий глава помер від серцевого нападу 8 квітня 2012 року, в голови села пішов сам Олесь Кудрик, але програв на виборах, незважаючи на підтримку «Партії регіонів». Однак за допомогою деяких маніпуляцій Кудрика оголосили головою сільради, а жителі села стали говорити про фальсифікації.

При Кудрику Софіївська Борщагівка перетворилася на будмайданчик — земля там віддавалася за безцінь. У 2016 році ЗМІ оцінили втрати села від роботи Кудрика в 18 млн гривень. У 2015 році Кудрика переобрали — він потрапив в команду Порошенка.

У 2017 році Софіївсько-Борщагівська сільрада Кудрика підписала договір з ТОВ «Стройбуд-17» на ремонт дороги, компанія, створена в березні 2017 року, статутний капітал якої 2000 гривень, отримала 2,6 млн гривень. Активісти відзначали, що таким чином був порушений закон про державні закупівлі.

Також місцеві жителі звинувачували владу у знищенні екосистеми — захопленні прибережної зони ставка на вулиці Набережній для будівництва будинків. Пізніше жителі цих будинків закрили доступ до ставка. До скандальних будівель відноситься і ЖК «Волошкове», для якого Кудрик виділив землю — він побудований з численними порушеннями екологічних норм.

Схожі претензії були у дирекції аеропорту «Київ» — там вказали, що житлові квартали в Софіївській Борщагівці побудовані з порушеннями норм по висотності і є перешкодою для заходу літаків на посадку.

по материалам:  apostrophe.ua