Суд витребував із незаконного володіння восьми громадян на користь Козинської селищної ради земельні ділянки загальною площею 25,74 га. Про це свідчить рішення Обухівського райсуду Київської області від 10 жовтня.

Зокрема, у Наталії Перегінки – 2 га, в Олександра Волкова – 6 га, у дочки віце-президента футбольного клубу «Динамо» Леоніда Ашкеназі Ірини Ашкеназі – 2 га, у сестер Тамари Олійник і Юлії Сидоренко – 8 га, у екс-керівника партії «Рух за реформи» Сергія Думчева – 2 га, а також у Анатолія Босенка, якому через Костянтина Береста ділянки продав один із керівників партії «Рух за реформи» Павло Погиба, – 4 га.

У 2015 році, коли Сергій Думчев балотувався на міського голову Києва, видання «Вести» написало, що він будує міні-копію львівського Палацу Потоцьких.

Як встановив суд, у 2009 році Обухівська РДА передала вказані ділянки безоплатно у власність 13 громадянам для ведення особистого селянського господарства. Однак, чинним законодавством не передбачено право органів влади безоплатно передавати землі водного фонду для ведення особистого селянського господарства.

Крім того, відповідно до Земельного кодексу, не можуть передаватись у приватну власність ділянки, штучно створені у межах прибережної захисної смуги. А зазначені вище ділянки було змінено шляхом проведення гідронамиву піску.

Також суд встановив, що Обухівська РДА не мала повноважень розпоряджатися землями Козинської селищної ради. Крім того, встановлено, що належним чином не розроблявся проект землеустрою, і обов’язкову державну землевпорядну експертизу він не проходив. Більше того, на момент передачі ділянок у приватну власність частина з них перебувала в оренді.

Витребувавши ділянки на користь Козинської селищної ради суд задовольнив позов обласної прокуратури. Справа розглядається в судах з 2015 року.

Сергій Думчев у 2015 році балотувався в мери Києва від партії «Рух за реформи». Думчев контролював банки «Преміум» (ліквідується) і «Класикбанк» (ліквідований), які, за даними ЗМІ, за часів Януковича працювали як «конверти». Також ЗМІ повідомляли, що Думчев товаришує з екс-прокурором Віталієм Яремою і є його кумом.

Відзначимо, що компанія, співзасновницею якої у 2007-2016 рр були мати Сергія Думчева Валентина Думчева, збудувала житловий комплекс на вул. Лейпцизькій, 13 у Києві, в буферній зоні об’єкта зі списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії з прилеглими монастирськими будівлями, Києво-Печерська Лавра». Відповідно до чинного законодавства України, максимальна допустима висотність на цій території становить 27 метрів (8-9 поверхів). Разом з тим забудовник звів 17 поверхів. Забудову провели на валах Київської фортеці.

Тамара Олійник є співзасновницею ТОВ «Проектна землевпорядна група» разом із братом екс-нардепа Віталія Хомутинніка Юрієм Хомутинніком та в.о. голови Бориспільської РДА Русланом Садовським (Гризою), який є чоловіком екс-замміністра юстиції Ірини Садовської.

Тамара Олійник також є співвласницею ТОВ «Тв-ін медіа груп», ТОВ «Фонд підтримки земельної реформи в Україні», ТОВ «Рестоград імперія», ТОВ «Сігма будінвест» і ТОВ «Федерація спортивної боротьби України». У співвласниках федерації значиться також дружина екс-нардепа від Партії Регіонів Ельбруса Тедеєва. До слова, Руслан Садовський у шостому скликанні парламенту був помічником Тедеєва.

По материалам:  nashigroshi.org