Ім’я В’ячеслава Єрьоміна досить відоме – він охоче спілкується зі ЗМІ, дає інтерв’ю, та, здається, є публічною людиною.В 2017 році Єрьоміна з посади заступника було призначено на посаду директора регіональної філії “Одеська залізниця” ПАТ “Укрзалізниця”. За кілька місяців його було ще раз підвищено – до посади операційного директора всього АТ “УЗ”. На перший погляд нічого кримінального – перевірений кадр, що успішно просувається по кар’єрних сходах. До того ж, на цей пост його призначили через конкурс. Декларація Єрьоміна в порядку і, судячи з неї, він живе з зарплати: https://pep.org.ua/uk/person/36235. Не викликає питань і бездоганна біографія почесного залізничника: http://odz.gov.ua/news.php?p=1254.

Отже, В’ячеслав Володимирович чесно виграє конкурси на посади директорів державного монополіста, бо і конкурсні комісії не помічають нічого кримінального в його біографії. Даремно, адже в бездоганного керівника є дружина, яку він, до речі, не приховує. Єрьоміна Вікторія Вікторівна – успішна жінка-підприємець, буквально годувальниця всієї родини, її доходи не зрівняти з заробітною платнею чоловіка. Сфера діяльності жінки, за цікавим збігом обставин, безпосередньо пов’язана з посадою голови сім`ї, а саме з вантажними вагонними перевезеннями.

Вікторія Єрьоміна ще до недавнього часу працювала за сумісництвом у ТОВ “Вертикаль групп” (код ЄДРПОУ 37673007), яке займається організацією вантажних вагонних перевезень. Як фізична особа-підприємець вона також надає транспортно-експедиційні послуги. Здається, наявний конфлікт інтересів.

До речі, навіть поверхневий інтерес дає привід переконатися – ТОВ “Вертикаль групп” донедавна контролювалося Альбертом Волобуєвим, який з 2014 року був директором “МАКО Холдинг” Олександра Януковича, сина Віктора Януковича. Отже фактично людина Януковичів керує вантажними залізничними перевезеннями. Чи це просто збіг?

ЗМІ стало відомо, що дохід ФОП Єрьоміної Вікторії Вікторівни та ТОВ “Вертикаль групп” складається з грошової компенсації за забезпечення вантажним рухомим складом, яка є нічим іншим, як корупційним платежем на користь В’ячеслава Єрьоміна за отримання пріоритету при розподілі парку вантажних вагонів. Своїм службовим становищем В’ячеслав Єрьомін безпосередньо впливає на процес розподілу вагонного парку АТ “Укрзалізниця”. Для отримання порожніх вагонів під навантаження вантажовідправники вимушені здійснювати платежі на користь зазначених суб’єктів господарювання.

Корупційні інтереси В’ячеслава Єрьоміна реалізуються в тому числі через його довірених осіб: заступника директора філії “ЦТЛ” АТ “Укрзалізниця” з експедирування Мураховського Тимофія Олександровича та начальників регіональних філій АТ “Укрзалізниця”.

Також своєю діяльністю В’ячеслав Єрьомін чинить безпосередній вплив на швидкість перевезення вантажів суб’єктів господарювання залізницями України. За його прямою вказівкою терміни перевезення вантажу можуть складати від кількох діб для юридичних осіб, які оплачують його послуги, до кількох тижнів для тих, хто відмовляється від співпраці з ним.

Не дивує, що найбільша фінансова активність ФОП Єрьоміної Вікторії Вікторівни та ТОВ “Вертикаль групп” припадають на період, коли Єрьомін перебуває на керівних посадах АТ “Укрзалізниця”. Все це має явні ознаки кримінальних правопорушень.

P.S. Мабуть, вишенькою на торті можна вважати той факт, що В’ячеслав Володимирович активно шукає контактів з новою Адміністрацією Президента. З приватних джерел стало відомо, що мета його пошуків – виторгувати для себе крісло голови правління АТ “УЗ”. Зрештою, в команді Президента Зеленського є люди, які безпосередньо обізнані з діяльністю Єрьоміна і розуміють, що таким кадрам спершу слід відповісти на запитання правоохоронних органів, аніж очолити державну залізничну монополію.

По материалам:  http://pravove-pole.info